Strona głowna  /  Aktualności  /  Międzynarodowy Projekt Edukacyjny ,,Piękna Nasza Polska Cała
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny ,,Piękna Nasza Polska Cała
data dodania: 2018-09-28 15:10:30

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny ,,Piękna Nasza Polska Cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Autorem i koordynatorem Projektu jest Ludmiła Fabiszewska – nauczycielka naszego przedszkola.

Temat, jakże ważny i poważny – jednak może i powinien być zrozumiały także dla najmłodszych odbiorców. Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.

Projekt obejmuje kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych dzieci, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski. Bardzo istotne jest kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.

Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN.