Strona głowna  /  Aktualności  /  Projekt ,,Aniołkowe Granie"
Projekt ,,Aniołkowe Granie"
data dodania: 2019-09-29 11:29:33

Najważniejszym celem projektu jest promowanie idei rodzicielstwa zastępczego oraz integracja przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. Przez działania edukacyjne, zajęcia, spotkania – uwrażliwiamy dzieci na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w placówkach o charakterze pieczy zastępczej.

Głównym zadaniem jest nawiązanie kontaktu z placówką o charakterze rodzicielstwa zastępczego (Pogotowia Rodzinne, Pogotowia Opiekuńcze, Rodziny Zastępcze, Rodzinne Domy Dziecka, Rodziny Zawodowe, Domy Dziecka, itp.). Zorganizować zbiórkę rzeczy (nowych!) takich jak np. zabawki, słodycze, książki i inne, które można byłoby przekazać w formie paczek (choćby skromnych, symbolicznych dla wybranych placówek lub tylko jednej z nich). W styczniu spotkać się na wspólnej imprezie (koncert, przedstawienie, występy dzieci, Jasełka, bal…) i po części artystycznej wręczyć paczki. Można do udziału zaprosić inne podmioty, sponsorów, społeczność. Dobrze, jeśli nad lokalnym wydarzeniem patronat obejmą „ważne osobistości” – władze miasta, Kuratorium, media.

Organizatorzy:

Katarzyna Głowik-Jamróz – dyrektor Przedszkola nr 56  Niezapominajka oraz Jolanta Hejdy – dyrektor Przedszkola nr 31 im. J. Porazińskiej, powstał Projekt Aniołkowe Granie do którego przed laty dołączył Sylwester Pajęcki – dyrektor Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.