Strona głowna  /  Aktualności  /  Akcja ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury"
Akcja ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury"
data dodania: 2019-10-08 16:04:01

Akcja ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” to wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie, w ramach którego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym w przedszkolach. Wychowawczynie, nauczycielki przedszkola, rodzice czytają przedszkolakom książki. Każde takie wydarzenie jest świętem w placówce, pełnym literatury i oczywiście małego pluszowego misia. Akcja ma charakter niekomercyjny.

Pomysłodawczynią, autorką i współorganizatorką akcji jest pani Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Jej zapał, zaangażowanie i pasja do nauki czytania, którą zaraża tysiące nauczycielek i dzieci w Polsce sprawiły, że Aneta Konefał jest nazywaną „Misiową Mamą”. Akcja bardzo dynamicznie się rozwija.

Czytanie w przedszkolach i domach przedszkolaków zostało również przeniesione do internetu – liczne relacje na profilach przedszkolnych w mediach społecznościowych, grupach poświęconych wypracowywaniu dobrych praktyk w domach (codzienne, obowiązkowe czytanie dzieciom). Dzięki temu projekt zasługuje na szczególne docenienie w ramach promocji czytelnictwa wśród najmłodszych.